Galatasaray, Hatay deplasmanında liderliği kaybetti. Volkan hoca, etkili analiz ve dikkatli çalışma ile tuzağı kurarak galibiyeti elde etti.

Galatasaray, lider çıktığı Hatay deplasmanından maalesef ligdeki ilk yenilgisini alarak ayrıldı. Maçın başından sonuna kadar etkili gözükse de Volkan hoca iyi analiz yapmış, dersine hiç olmadığı kadar iyi çalışmış ve Galatasaray’ı tuzağa düşürerek maçı kazanmayı başarmıştır.

Maça etkili başlayan ve sağdan soldan pozisyonlara giren Galatasaray, her zaman olduğu gibi pozisyonları bir bir harcamıştır. Bu, bir hastalık halini almış gibi. Icardi gol atamazsa sıkıntı yaşanıyor. Sakat sakat oynuyor, ancak yedekte olan ve hafta içinde Şampiyonlar Ligi'nde gol atan Bakambu düşünülmüyor.

Okan hoca, ilk 11 ve oyuncu değişiklikleri konusunda 2 yıldır sınıfta kalmaktadır. İnadından vazgeçmiyor bir türlü. Kerem’i 10 numara yapacağım diye hem onu kaybediyor hem de taraftarla arasında sorun yaşamasına neden oluyor. Kerem çok seviliyor, ancak taraftar kaçan gollere ve pas hatalarına çok tepki gösteriyor. Kerem, bulunduğu mevkiyi hiç sevmiyor ve randıman alınmamasına rağmen inatla orada oynatılıyor.

GS HATAY MAÇI

Ziyech takımda 0 numara oynayabilecek neredeyse tek oyuncu gibi görünüyor. Onu o bölgeye kaydırıp Kerem’i kanata atmak çok mu zor, yoksa bu konuda bir yasak mı var bilmiyorum. Icardi artık dinlenmesi gerekiyor, ısrarla ilk 11’de tutmak sorunlara yol açabilir. Torreira'nın yanındaki oyuncular sürekli değişiyor. Boey, sabit sol taraf sürekli değişiyor. Okan hoca, Abdülkerim’den sol bek yaratmak istemesi hem Abdülkerim’i hem de Sanchez’ i bozuyor, ancak Okan hoca vazgeçmiyor. İnatla bu tercihleri sürdürüyorlar; resmen yardımcıları ile birlikte akıl tutulması yaşıyorlar ve yaşatıyorlar.

Hatay yenilgisi bir ders olmalı, ve Okan hoca kenardaki oyuncuları da artık görmeli ve oyuna dahil etmelidir. Konu mankeni değiller, onlar bu takımda olacaklar ve oynayacaklar. Okan hocam, sana desteğimiz sonsuz, bu karmaşadan sen çıkaracaksın bu takımı, ama lütfen formunu yükselt. Evinde ailenle zaman geçir, kafanı topla ve el at bu duruma. Yoksa siz de takımda hızla yere çarpan uçak gibi olursunuz ve bu, bizi, sizi, 40 milyon taraftarı çok üzer."