Ankara'nın siyasi atmosferi, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamasıyla birlikte hareketleniyor. AKP Ankara İl Başkanlığı, önemli bir basın toplantısı düzenleyerek, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olarak gösterdiğini duyurdu. Bu karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla gerçekleşti.

Adaylığın açıklandığı toplantı, Ankara'da siyasetin nabzını tutan bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'ın ev sahipliğinde, saat 19.00'da başlayacak olan toplantı, AK Parti Ankara Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve partinin fedakar üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Toplantıda, seçim öncesi hazırlıklar ve genel değerlendirmeler yapılacak olup, Turgut Altınok da basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

Turgut Altınok'un adaylığı, Ankara siyaseti için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Keçiören Belediye Başkanı olarak gösterdiği performans ve tecrübeler, onun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için güçlü bir aday olduğunu işaret ediyor. Altınok, seçilmesi durumunda Ankara'nın geleceği için önemli projeler ve yenilikler vaat ediyor.

Turgut Altınok Kimdir?

Turgut Altınok, 1962 yılında Ankara'nın Balâ ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu'nda, ortaöğrenimini Keçiören Kalaba Lisesi'nde tamamladı.Yükseköğrenimini uluslararası hukuk alanında yapan Altınok, Türkiye- Azerbaycan ilişkilerinin geliştirilmesi için yürüttüğü çalışmalardan dolayı Azerbaycan Uluslararası Vektör İlim Merkezi tarafından "Fahri Doktora" unvanına lâyık görüldü. Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi'nde ders verme yetkisiyle "Profesör" oldu.

Kurum İstanbul İçin İddialı: "Fetret Devri'ne Son Verme Zamanı!" Kurum İstanbul İçin İddialı: "Fetret Devri'ne Son Verme Zamanı!"

Turgut Altınok Kimdir

1994 yerel seçimlerinde MHP'den, 1999 yerel seçimlerinde ise Fazilet Partisi'nden Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Altınok, kuruluş aşamasında içerisinde bulunduğu AK Parti'den 2004 yerel seçimlerinde Keçiören Belediye Başkanı seçilirken, 31 Mart 2019'da yapılan son yerel seçimlerde yeniden Keçiören Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Turgut Altınok, evli olup iki kız, iki erkek çocuk babası.

Editör: Şahsüver ÇITIR