Türkiye'nin gururu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (ISS) görev süresini tamamladı ve Ax-3 ekibiyle birlikte bugün dünyaya dönüş yolculuğuna başlıyor. Alper Gezeravcı'nın dönüş saati belli oldu ve bu önemli anı canlı olarak izlemek isteyenler için birkaç adım bulunuyor.

Ax-3 ekibinin dönüş yolculuğu için düzenlenecek uğurlama töreni Türkiye Saati ile 17.50'de başlayacak. Bu tören, Ax-3 ekibinin dünyaya dönüş hazırlıklarını ve duygusal anları içerecek. Aynı gün saat 14.00'te ise Ax-3'ü taşıyan Dragon Kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılarak dünyaya doğru yola çıkacak. Dönüş yolculuğu yaklaşık 12 saat sürecek ve bu süre zarfında heyecan verici anları canlı olarak izlemek mümkün olacak.  

Ali Koç ve Ananas Olayı Nedir? Ali Koç ve Ananas Olayı Nedir?

Resmi Hesaplarda Dünyaya Dönüş Yayını Yapılacak

Dönüş yolculuğunu canlı olarak izlemek için Axiom Space'in resmi sosyal medya hesaplarından yayınlanacak olan canlı yayını takip edebilirsiniz. Özellikle YouTube üzerinden gerçekleştirilecek olan canlı yayın, uğurlama töreninden başlayarak, Dragon Kapsülü'nün dünyaya iniş anına kadar olan süreci detaylı bir şekilde aktaracak. 

Alper Gezeravcı'nın Ax-3 ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği bu uzay misyonu, Türkiye'nin uzaydaki başarılarına bir yenisini ekliyor. Yolculuğunun son aşamalarını canlı izleyerek, Alper Gezeravcı'nın uzaydan dönüş anına tanıklık etmek isteyenler, belirtilen sosyal medya hesapları üzerinden bu unutulmaz anları yaşayabilirler. Umarız Alper Gezeravcı'nın sağlıklı bir şekilde dünyaya dönüşü, ülkemize ve uzay çalışmalarına yeni başarılar getirir.

Editör: Haber Merkezi