Eski HDP'li Diyarbakır Başkanı Mızraklı'ya Hapis Cezası: 9 Yıl 4 Ay Eski HDP'li Diyarbakır Başkanı Mızraklı'ya Hapis Cezası: 9 Yıl 4 Ay

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'da son 150 gün içinde yapılan operasyonlar ve bu operasyonlardan elde edilen sonuçlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, "Antalya'da son 150 gün içerisinde organize suç örgütlerine yönelik yapılan 22 operasyonda 180 şüpheli gözaltına alındı, 68 kişi tutuklandı," dedi ve uyuşturucu ile mücadelenin kendileri için bir kırmızı çizgi olduğunu vurguladı.

Antalya'da Uyuşturucu ile Mücadelede Kararlılık: 4.481 Operasyon, 5.172 Gözaltı

Yerlikaya, Antalya'da uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonların boyutunu ve başarısını dile getirerek, son 150 günde gerçekleştirilen 4.481 operasyon ve bu operasyonlarda gözaltına alınan 5.172 şahsın büyük bir başarı olduğunu ifade etti. Bakan, "Toplumumuzu zehirlemeye çalışanlara karşı kararlıyız. Onlara hayatı zehir edeceğiz," şeklinde konuştu.

Göçmen Kaçakçılığına Karşı Mücadele: 42 Operasyon, 90 Yakalama

Bakan Yerlikaya ayrıca, Antalya'da göçmen kaçakçılığına yönelik yapılan operasyonlardan bahsederek, son 150 gün içinde 42 operasyon düzenlendiğini ve bu operasyonlarda 90 göçmen kaçakçısı organizatörünün yakalandığını belirtti. Ayrıca, "Deniz yolu göçmen kaçakçılarının en çok tercih ettiği güzergâhların ve yöntemlerin başında geliyor," dedi.

Antalya'daki Göçmen Sayıları ve Düzenli Göçmen Politikası

İçişleri Bakanı, Antalya'da geçici koruma altında bulunan ve ikamet izni olan göçmenlerin sayıları hakkında da bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, "Bu şehrimizde geçici koruma altında bulunan ve ikamet izni ile kalan Suriyeli sayısı 130 bin 994, uluslararası koruma çerçevesinde kalanların sayısı bin 96’dır. Toplam düzenli göçmen sayımız 136 bin 907’dir," ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya'dan Vatandaşlara Çağrı: "112 İle Rahatsız Olduklarını Bildirsinler"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, vatandaşlara 112 Acil Çağrı Merkezi aracılığıyla rahatsız oldukları her konuyu bildirmeleri çağrısında bulundu. Yerlikaya, "Biz birbiri ile uyumlu ve birbirine güvenen içişleri ailesiyiz. Antalyalı hemşehrilerimiz 112 ile rahatsız oldukları ne varsa bize bildirsinler," dedi ve bu konuda sabırla beklemelerini istedi.