Trendyol Süper Lig'in 22. haftasında futbolseverlerin merakla beklediği maçta Beşiktaş, evinde Yukatel Adana Demirspor'u ağırladı. Heyecan dolu bu karşılaşma, golsüz beraberlikle sonuçlandı. Maçın detayları ve önemli anları bu haberde.
İlk Yarının Öne Çıkan Anları
Gol Arayışları Sonuç Vermedi
Karşılaşmanın ilk yarısı, iki takımın da gol arayışlarıyla geçti. 22. dakikada Gedson'un kornerinden gelen topu Zaynutdinov'un kafa vuruşu, az farkla auta çıktı. 28. dakikada Semih Kılıçsoy'un kafa vuruşu da yandan auta gitti. Beşiktaş'ın gol çabaları, ilk yarı boyunca sonuç vermedi.
Cenk'in Kafa Vuruşu ve Kalecinin Kurtarışı
- dakikada Svensson'un ortasında Cenk'in yaptığı kafa vuruşunu, Adana Demirspor kalecisi Magomedaliev son anda kornere çeldi.
İkinci Yarıda Adana Demirspor 10 Kişi Kaldı
Kritik An: Yusuf Barasi'nin Kırmızı Kartı
İkinci yarının hemen başında Adana Demirspor, Yusuf Barasi'nin ikinci sarı kartı sonucunda kırmızı kartla 10 kişi kaldı. Bu durum, maçın gidişatını değiştirecek gibi görünse de skoru etkilemedi.
Maçın Son Dakikaları
Gol Arayışları Sonuçsuz Kaldı
- dakikada Emrecan'ın ortasında Tayfur'un şutunu Magomedaliev kurtardı. 69. dakikada ise Svensson'un pasından sonra Semih Kılıçsoy'un şutu üst direkten döndü.
Golsüz Beraberlik
Her iki takımın çabalarına rağmen, karşılaşma 0-0 sona erdi. Bu sonuç, Beşiktaş'ın ligdeki konumunu ve Yukatel Adana Demirspor'un moralini etkiledi. Süper Lig'de heyecan devam ediyor, takımların her puanı kıyasıya mücadele ederek kazanmaya çalıştığı bu ligde, bu tür golsüz beraberlikler sıkça karşımıza çıkıyor.