Prens Selman "Suudi Arabistan'ın Atatürk'ü Benim!" Prens Selman "Suudi Arabistan'ın Atatürk'ü Benim!"

Çin geleneğinde her yıl Çin burçlarının temsil ettiği 12 hayvandan biri ile özdeşleşir. Bu yıl, güç, cesaret, bilgelik ve talihi simgeleyen Ejderha Yılı'nın başlangıcıyla birlikte, Çin'in her köşesinde coşkuyla karşılanıyor.

Yeni yılın gelişinin kutlandığı Bahar Festivali, bu yıl Ejderha Yılı'na özel bir anlam taşıyor. Ülkenin her yerinde, meydanlarda ejderha figürleri ve özel gösterilerle coşkuyla kutlanıyor. Bu etkinlikler, Çin'in geleneksel kültürünü ve zenginliğini yansıtıyor. 

Bahar Festivali ve Ejderha Yılı'na Özel Kutlamalar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de Ejderha Yılı'nı kutlamak için Çin Devlet Başkanı Şi Cinpig'i arayarak tebriklerini iletti. Bu jestler, uluslararası ilişkilerde dostluğun ve işbirliğinin önemini vurguluyor.

Devlet Başkanları Putin ve Şi Cinpig arasındaki telefon görüşmesinde, Çin Yeni Yılı'nın kutlanmasıyla birlikte, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve yakın temaslarda bulunma konusunda mutabık kalındı. Bu, Çin ve Rusya arasındaki stratejik ortaklığın önemini bir kez daha ortaya koyuyor. 

BM'den Özel Bir Onay: Ejderha Yılı BM Tatil Takvimine Eklendi

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, Ejderha Yılı'nın BM tatil takvimine eklenmesiyle ilgili olarak özel bir mesaj yayınladı. Bu karar, Çin'in küresel alandaki önemini ve çok taraflı işbirliğine olan katkısını vurguluyor.

Ejderha Yılı'na geçiş yapan Çin'in Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, kutlama mesajında, geleneksel Çin kültüründe ejderhanın güç, cesaret, bilgelik ve talihi temsil ettiğini vurguladı. Hedeflere ulaşma ve hayalleri gerçekleştirme konusunda güçlü bir şekilde ilerleme çağrısında bulundu.

Ejderha Yılı'nın başlangıcıyla birlikte, Çin ve dünya genelinde umut dolu bir atmosfer hakim. Güçlü simgeleri ve kutlamalarıyla, yeni yılın getirdiği coşku ve umut, gelecek için güçlü bir temel oluşturuyor.

Editör: Haber Merkezi