Geçtiğimiz hafta, Jeffrey Epstein davasının sır perdesi aralandı. Yıllardır süregelen gizlilik, mahkeme kararıyla kaldırıldı ve Epstein'ın adasına giden ünlülerin listesi kamuoyuyla paylaşıldı. Bu liste, ABD ve dünya çapında yankı uyandırdı.

Epstein Listesi ve Gizli Belgelerin Açığa Çıkması

2015 yılında, Epstein'a yönelik cinsel istismar ve fuhuş suçlamalarıyla ilgili davanın gizli kayıtları, mahkeme kararıyla açıklandı. ABD'de çocuklara yönelik cinsel istismar ve pedofili suçlamalarıyla yargılanırken ölü bulunan milyarder iş adamı Epstein'ın çarpıcı dosyaları, dünya gündemine bomba gibi düştü.

Türkiye'nin En Genç Başkanı Neden Hedefte! Zeynep Çelik'in Ailesi Hakkındaki İddialar Nedir Türkiye'nin En Genç Başkanı Neden Hedefte! Zeynep Çelik'in Ailesi Hakkındaki İddialar Nedir

Epstein Adasına Kimler Gitti?

Belgeler, eski ABD Başkanları Bill Clinton ve Donald Trump, İngiltere Kralı 3. Charles'ın kardeşi Prens Andrew ve sayısız ünlü kişiyi içeren bir listeyi ortaya çıkardı. Bu liste, Epstein'ın reşit olmayan genç kızları nasıl kandırdığına dair detaylarla birlikte kamuoyuna sunuldu.

Gizli Belgeler Açığa Çıktı

Detaylar ve İddialar

Yaklaşık 300 sayfalık dosyalarda, Epstein ve eski kız arkadaşı Ghislaine Maxwell'in genç kızları kandırma yöntemleri detaylandırılıyor. Belgeler, mağdurlardan biri olan Sarah Ransome'un e-postalarını ve Epstein'ın elinde olduğunu iddia ettiği ünlü isimlere ait kasetleri içeriyor. Ancak Ransome, bu iddiaları daha sonra geri çektiğini belirtti.

Ünlü İsimlerden Yalanlama

Richard Branson ve Donald Trump'ın temsilcileri, Ransome'un iddialarını "temelsiz ve asılsız" olarak nitelendirdi. Prens Andrew ve diğer isimler hakkında ise net bir yalanlama yapılmadı.

Jeffrey Epstein Olayının Özeti

Epstein, çocuklara yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanıyordu. Davaya ilişkin belgeler, Virginia Giuffre'nin 2015'te Ghislaine Maxwell'e karşı açtığı hakaret davası sonucunda kamuoyuna açıklandı.

Jeffrey Epstein davasının belgeleri, ünlü isimlerin gizli dünyasını gün yüzüne çıkardı. Bu belgeler, Epstein'ın karanlık faaliyetlerine ışık tutuyor ve toplumda ciddi tartışmaları beraberinde getiriyor. Epstein adasına giden ünlüler ve bu skandalla ilişkili detaylar, hala gündemin sıcak maddelerinden biri olmaya devam ediyor.