Eyüpsultan'da, akşam saatlerinde yaşanan bir trafik kazası, bir sürücünün hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı. Meydana gelen olay, TEM Otoyolu Ankara istikameti Kuzey Marmara yol ayrımında gerçekleşti. Saat 17.30 sıralarında yaşanan kaza, Y.B. isimli sürücünün kontrolünü kaybetti ve bariyerlere çarparak durabildi.

Kaza, 34 UT 3514 plakalı otomobilin, sürücü Y.B.'nin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine hızla kontrolden çıkması ve yol kenarındaki bariyerlere çarpması ile gerçekleşti. Çarpmanın şiddetiyle araç içerisinde sıkışan sürücü Y.B., olay yerine hızla intikal eden itfaiye, sağlık ve polis ekipleri tarafından bulunduğu yerden güçlükle çıkarıldı. Ne yazık ki, Y.B. olay yerinde hayatını kaybetti.

Ankara'da Feci Kaza: 4 Ölü 1 Yaralı Ankara'da Feci Kaza: 4 Ölü 1 Yaralı

Eyüpsultan Kaza

İtfaiye ekipleri, sıkışan sürücüyü araçtan çıkarmak için yoğun çaba sarf etti. Kazanın etkisiyle otomobilin ön kısmı büyük ölçüde deformasyona uğrarken, sürücünün bulunduğu bölge itfaiye tarafından dikkatlice kesilerek açıldı. Y.B.'nin cansız bedeni, itfaiye ekiplerinin titiz çalışması sonucu sıkıştığı yerden alınarak sağlık görevlilerine teslim edildi. Ardından, cenazesi olay yerindeki ilk incelemelerin tamamlanmasının ardından morga kaldırıldı.

Bu üzücü olayın ardından, kaza bölgesinde trafik yoğunluğu arttı. Polis ekipleri, kazanın yaşandığı alanı güvenlik şeridi ile çevirerek diğer sürücülerin güvenli bir şekilde yönlendirilmesini sağladı. Ayrıca, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı. Kazanın kesin nedeni ve sürücünün direksiyon hakimiyetini nasıl kaybettiği konusunda detaylı bir inceleme yapılması planlanıyor. Yetkililer, diğer sürücüleri de olası kazalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Bu tür trajediler, yalnızca sürücülerin değil, tüm trafik katılımcılarının dikkatini ve duyarlılığını artırmak açısından önem taşımaktadır.