Togg'dan Mart Ayına Özel Büyük Sürpriz: 0% Faizle T10X Fırsatı! Togg'dan Mart Ayına Özel Büyük Sürpriz: 0% Faizle T10X Fırsatı!

Fed'in faiz kararının altın fiyatları üzerindeki etkisi, yatırımcılar tarafından dikkatle izleniyor. Fed Başkanı Jerome Powell'ın faizi düşürme sinyali vermemesi, ons altın fiyatlarında dalgalanmalara neden oldu. Powell'ın konuşması sırasında ons altın, inişli çıkışlı bir seyir izledi.

Ons altın, günü 2034 dolar seviyesinden açtı ve gün içinde 2033 dolar ile 2049 dolar arasında dalgalı bir seyir izledi. Şu an itibariyle ise ons altın 2046 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu gelişmeler, altın piyasasında kısa vadeli dalgalanmalara yol açtı. 

Gram Altın: Uluslararası Piyasada Dalgalanma

Gram altın, uluslararası piyasalarda komisyonsuz olarak işlem görüyor. Güne 1984 lira seviyesinden başlayan gram altın, gün içinde 1983 lira ile 2000 lira arasında dalgalanma gösterdi. Şu an itibariyle gram altın 1997 lira seviyesinden işlem görüyor. Özellikle komisyonsuz işlem imkanı, yatırımcıların ilgisini çekiyor. 

Kapalıçarşı'nda Altın Alım Satım Fiyatları Değişti

Kapalıçarşı'ya baktığımızda ise gram altın 2046 lira seviyesinden alınıp, 2063 lira seviyesinden satılıyor. Fiziki olarak alım satımın yapıldığı Kapalıçarşı, yerel piyasa fiyatlarına referans oluşturuyor.

Tüm bu gelişmeler ışığında altın piyasası, hem uluslararası hem de yerel düzeyde dalgalı bir seyir izliyor. Yatırımcılar, Fed'in politikalarını ve açıklamalarını dikkatle takip ederek altın fiyatlarındaki olası değişimleri değerlendiriyor.

Editör: Haber Merkezi