Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Babalı Sahili'nde Fotoğraf çektirmek amacıyla kayalıklara çıkan Havvanur Yavuz, dengesini kaybederek denize düştü. Kızını kurtarmak için denize atlayan baba Mehmet Yavuz ise tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İşte olayın detayları...

Kandıra ilçesi Babalı Sahili'nde ailesiyle birlikte yazlıklarına gelen Havvanur Yavuz, güzel manzaranın tadını çıkarmak ve fotoğraf çektirmek için kayalıklara çıktı. Ancak, kaygan kayalar üzerinde dengesini kaybeden genç kız, denize düştü. Durumu fark eden babası Mehmet Yavuz ve abisi Ömer Yavuz, Havvanur'u kurtarmak için hızla denize atladılar. Denizin dalgalı olması, kurtarma çabalarını daha da zorlaştırdı.

Fethiye'de Can Pazarı: Ölü ve Yaralılar Var Fethiye'de Can Pazarı: Ölü ve Yaralılar Var

Fotoğraf Çektirirken Denize Düşen Kızını Kurtarmaya Çalışan Baba Hayatını Kaybetti1

Olayı gören çevredeki vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber vererek yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye dalgıçlar, sağlık ekipleri ve jandarma sevk edildi. Hızla olay yerine ulaşan ekipler, denizde çırpınan Havvanur, Mehmet ve Ömer Yavuz'u sudan çıkardı.

Sağlık ekipleri, denizden çıkarılan üç kişiye hemen kalp masajı yapmaya başladı. Uzun süre yapılan müdahalelerin ardından, Havvanur, babası Mehmet ve abisi Ömer Yavuz hastaneye kaldırıldı. Ancak, Mehmet Yavuz'un tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı öğrenildi. Genç kız Havvanur'un durumunun ise ağır olduğu belirtildi.

Editör: Şahsüver ÇITIR