Gaziantep'te gerçekleştirilen bir kontrol sırasında, şüpheli görünen bir yakıt tankerinin durdurulması üzerine içerisinden 52 düzensiz göçmenin çıktığı bildirildi. Tankerde yetersiz hava koşulları nedeniyle maalesef 2 göçmen yaşamını yitirdi, 7 göçmenin ise sağlık durumunun ciddiyeti koruduğu bildirildi. Geriye kalan 43 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarıldı. Yaşanan bu üzücü olayın ardından ilgili makamlar tarafından detaylı bir soruşturma süreci başlatıldı.

Göçmenlerden 2'si Ölü, 7'si Ağır Yaralı

Gaziantep'te Facia

Olay, Şanlıurfa-Gaziantep Otoyolu Şehitkamil ilçesi Küllü Mahallesi yakınlarındaki uygulama noktasında meydana geldi. İddiaya göre, şüphe üzerine uygulama noktasında durdurulan 31 B 6316 plakalı bir firmaya ait yakıt tankerinde arama yapıldı. Yapılan arama sonucunda tanker içerisinde 52 Afgan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.

Batman'da Gece Yarısı Kanlı Çatışma: Bir Ölü! Batman'da Gece Yarısı Kanlı Çatışma: Bir Ölü!

Tankerde ele geçirilen düzensiz göçmenlerden bazılarının havasızlık nedeniyle baygın halde olması üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk incelemesinde düzensiz göçmenlerden 2'sinin hayatını kaybettiği, 7'sinin ise durumunun ağır olduğu tespit edildi. Durumu ağır olan düzensiz göçmenler, ilk müdahalenin ardından ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yakıt tankeri sürücüsü ile beraber 2 kişi gözaltına alındığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.