Altın Fiyatları Haftayı Düşüşle Kapattı Kritik Seviyeler ve Sebepler Altın Fiyatları Haftayı Düşüşle Kapattı Kritik Seviyeler ve Sebepler

Horoz Lojistik kargo hizmetleri halka arz olmaya hazırlanıyor. 29-30 ve 31 mayıs tarihleri arasında halka arzı yapılacak olan Horoz Lojistik için tüm satış fiyatları belli oldu. Hisse fiyatının 55 TL olarak belirlenmesi ise Horoz Lojistik için büyük bir ilgi sebebi oldu. Şirketin belirlediği lot miktarı 24.600 oldu. Yani şirket bu hisse payı ile satışa çıkacak. 5 kıtada uzun yıllardır kargo hizmetleri veren Horoz Lojistik her geçen gün daha güçlü ve tercih edilebilir olmuştur. Firmanın hazırladığı hisse paylarının %75’lik kısmı bireysel yatırımcılar için kullanıldığı gibi %25’lik payı ise kurumsal yatırımcılar için hazırlanmıştır.

Horoz Lojistik Halka Arzı Ne Zaman Başlayacak?

Horoz Lojistik Halka Arz Oluyor

Horoz Lojistik 29 mayıs tarihinde başlayan ve yaklaşık 3 gün sürecek olan halka arz için lot ve fiyat aralıkları belli oldu. Genel olarak bireysel yatırımcıların tercih edildiği halka arz için pek çok hisse payı yatırımcılarına bulacak. Adet fiyatı 55 TL olarak belirlenen ve alınacak olan hisse fiyatına göre değişerek hisse alımları başlayacak. Horoz lojistik yurt dışında da pek çok ülkede hizmet verse dahi katılım hissesine uygun değildir. Kargo hizmetlerini 1942 yılından bu yana sorunsuz şekilde yürüten Horoz Lojistik bu halka arzı ile hisse fiyatını bir hayli yükselteceğe benziyor. Ayrıca sunduğu bu halka arz ile yatırımcı hissedarlara pek çok imkanı da sunuyor.

Horoz Lojistik Halka Arz Geliri İle Ne Yapacak?

Horoz Lojistik sadece 3 gün sürecek halka arzını açıkladı. Yapacağı halka arz geliri ile de pek çok çalışmayı hayata geçirmeyi hedefliyor. Sahip olacağı gelirin %40 ile %45 oranında şirket sermayesi olarak kullanılacak. Gelirin %20 ile %25 oranı ise e-ticaret ile ilgili sosyal faaliyetler için kullanılacak. Ayrıca %10 ile %15 arasındaki kısmı elektrikli araç alımı içinde harcanacak. Buna ek olarak %10 ile %15 arasındaki oran GES kurulumu için harcanabilir. Son olarak ise %5 ile %10’luk kısmı depoculuk ve lojistik işlemleri gibi faaliyetler için ayrılacak. Halka arz gelirinin miktarına göre bu oranlarda değişiklik yaşanabilir.

Editör: Şahsüver ÇITIR