İbbmezdaibs tarafından gönderilen SMS mesajları ile ilgili e-Devlet şifrenizin değiştiği veya buna bağlı bir çok farklı sms mesajı alanlar bunun ne olduğunu anlamak adına "nedir?" sorusunu soruyorlar. Günümüzde insanları kandırmak ve dolandırmak adına bir çok farklı isimde İbbmezdaibs olduğu gibi SMS mesajları göndererek insanları gafil avlamaya çalışıyorlar. İbbmezdaibs mesajlarının gerçeği yansıtmadığı ve sahte olduğu söylenmektedir. Şikayet platformlarında da bu mesajlarla ilgili binlerce şikayet olduğunu görebilirsiniz. İbbmezdaibs ve gerçekliğinden emin olamadığınız hiç bir SMS mesajı ciddiye almamanızı öneririz. 

İbbmezdaibs SMS Mesajları Nedir?

İbbmezdaibs Sms Mesajları Nedir 2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı (İBBMEZDAİBS) tarafından gönderilmiş gibi gösterilen SMS mesajları, son zamanlarda birçok kişi tarafından alınmaktadır. Bu mesajlar, insanların e-Devlet şifrelerinin değiştiğini bildiren ve dikkatlerini çeken içeriklere sahiptir. Ancak bu mesajların gerçekliği ve amacı konusunda bazı endişeler ortaya çıkmıştır.

Günümüzde, dolandırıcılar insanları kandırmak ve dolandırmak amacıyla çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. İBBMEZDAİBS adı altında gönderilen SMS mesajları da bu tür dolandırıcılık girişimlerinden biridir. Dolandırıcılar, İBBMEZDAİBS gibi resmi bir kurumu taklit ederek insanları tuzağa düşürmeye çalışmaktadır.

Bu mesajlarla ilgili olarak şikayet platformlarında binlerce şikayet bulunmaktadır. Bu da göstermektedir ki İBBMEZDAİBS mesajları gerçekliği yansıtmamakta ve sahte olmaktadır. Dolandırıcılar, insanların dikkatini çekmek ve güvenlerini kazanmak için resmi bir kurumun adını kullanmaktadır. Ancak gerçek İBBMEZDAİBS ile herhangi bir bağlantıları bulunmamaktadır.

Pasolig Hata Veriyor: Nedeni ve Çözümü (2024) Pasolig Hata Veriyor: Nedeni ve Çözümü (2024)

İBBMEZDAİBS SMS mesajlarıyla ilgili olarak birçok soru ortaya çıkmaktadır. Öncelikle, bu mesajlar nedir ve neden gönderilmektedir? İBBMEZDAİBS, resmi bir kurum olmasına rağmen neden SMS ile iletişim kurmaktadır? Bu mesajlar güvenilir midir ve neden sahte olarak nitelendirilmektedir?

İBBMEZDAİBS SMS mesajlarının amacı, insanları kandırarak kişisel bilgilerini ele geçirmek ve dolandırıcılık yapmaktır. Mesajlarda genellikle e-Devlet şifrelerinin değiştiği ve bu nedenle yeni bir şifre oluşturmak gerektiği belirtilmektedir. Dolandırıcılar, insanların bu mesaja inanarak kişisel bilgilerini paylaşmalarını sağlamaya çalışmaktadır.

Bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmak önemlidir. İBBMEZDAİBS veya herhangi bir resmi kurum, kişisel bilgilerinizi veya banka bilgilerinizi SMS yoluyla talep etmez. Eğer böyle bir mesaj alırsanız, dikkate almadan doğrudan yetkililere başvurmanız önemlidir.