2019 yılında kurulmuş olan Çin Menşeili firma son tanıttığı telefonu Neo 9S Pro ile teknoloji tutkunlarının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Bu marka ülkemizde ve Avrupa’da ismi çok duyulmamış bir marka olsa da Asya’da oldukça biliniyor. Vivo markasının alt kollarından biri olsa da firmadan bağımsız olarak hareket edip kendi pazarlama stratejilerini oluşturabiliyorlar.  

Şu ana kadar onlarca telefon üreten firmanın ürettiği her modelde üzerine yeni özellikler ekleyerek ve gelişerek ilerlediğini söylesek abartmış olmayız. Android tabanlı telefonlar üreten markanın geliştirdiği arayüz deneyimleyen kişiler tarafından oldukça akıcı bulunuyor. Yani telefon sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor diyebiliriz.

V Rising Steam Kodu (Bedava Al) 2024 V Rising Steam Kodu (Bedava Al) 2024

Gelişmiş Özellikleri Saymakla Bitmiyor

Iqoo Son Hız Geliyor

 İçerisinde Dimensity 9300+ adında oldukça güçlü bir işlemci bulunan telefon, deneyimleyen kişiler tarafından oldukça hızlı bulundu.

Güçlü işlemciye sahip olan ürünün içinde ayrıca firma tarafından geliştirilmiş olan Q1 isminde ki oyunlar için özel dizayn edilmiş bir çip ve 6K VC adında birde özel soğutma sistemi bulunuyor. Firma telefonuna eklediği bu özellikler ile telefonunda oyun oynamayı seven kişilerinde ilgisini çekmeyi planlıyor.

Sadece işlemcisi değil, telefonun batarya ve kamera gibi birçok birimi de özenle seçilmiş.16 GB RAM’e sahip telefonun hafızası 1 TB’a kadar yükseltilebiliyor. LTPO OLED ekrana sahip ve ekran yenileme 144 Hz.

Kameralara gelecek olursa ürünün ön kamerası 16 MP, arka kısımda ise 50 MP Sony IMX920 ve 50 MP sensör olmak üzere ultra geniş çekimlerde yapmaya imkan veren iki kamera yer alıyor.

5.160 mAh batarya ve 120 Watt’a kadar hızlı şarj imkânı sunan telefon piyasaya oldukça hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz. Amiral gemisi özelliklere sahip olan ve şimdilik Çin’de satışa sunulan ürünün Avrupa pazarında da kendisine geniş bir müşteri kitlesi bulacağı düşünülüyor ama bunun için fiyat konusunda da iddialı olmaları gerekecek.

Editör: Şahsüver ÇITIR