İstanbul Valiliği, yarın öğle saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alması beklenen şiddetli fırtına nedeniyle vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Batı Karadeniz'de ve Marmara'da kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde esmesi beklenen fırtına, olumsuzluklara yol açabilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz'de rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren batısında kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi'nde ise aynı saatlerden sonra kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde şiddetli fırtına bekleniyor. Fırtınanın pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

İstanbul Valiliği'nden Alarm Verildi

İstanbul Valiliği, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, fırtınanın sebep olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunması ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirtti. Vatandaşlardan, özellikle açık alanlarda bulunanlar ile denizde seyir halinde olanların dikkatli olmaları istendi.  

Dijital Hayvanat Bahçesi Yorumları (Gidenlerden) 2024 Dijital Hayvanat Bahçesi Yorumları (Gidenlerden) 2024

Marmara'da Tedbirli Olun!

İstanbul Valiliği'nin paylaşımında, Marmara Bölgesi'nde rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği bilgisi verildi. Fırtınanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşlardan tedbirli olmaları ve gerekli önlemleri almaları istendi.

İstanbul Valiliği'nin uyarısına göre, Marmara Bölgesi'nde yarın etkili olması beklenen fırtına nedeniyle vatandaşlar, özellikle dışarıda bulunanlar ve denizcilikle uğraşanlar, güvenliklerini sağlamak adına dikkatli olmalı ve gerekli tedbirleri almalıdır. Açık alanlarda bulunan malzemelerin sabitlenmesi, denizde seyir halinde olanların limana dönmeleri gibi önlemler, olası olumsuzlukların etkisini en aza indirebilir. Meteorolojik gelişmeleri takip etmek ve resmi kurumların uyarılarını dikkate almak, güvenli bir şekilde bu hava koşullarını atlatmak için önemlidir.