İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında Ege Denizi'nde bugün saat 11.02'de 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yaptığı açıklamada, depremin 6.97 kilometre derinlikte gerçekleştiğini duyurdu. Depremin merkez üssü, Yunanistan'ın Samos Adası'na yaklaşık 12 kilometre mesafede bulunuyor.

Detaylar ve Etki Alanı

Deprem Ddd

Oosterwolde İnstagram Hesabı Nedir? Linki Nasıl Girilir? 2024 Oosterwolde İnstagram Hesabı Nedir? Linki Nasıl Girilir? 2024

Deprem, Ege Denizi'nde yerin yaklaşık 12 kilometre altında gerçekleşti ve Yunanistan'ın çeşitli adalarında da hissedildi. Depremin koordinatları, enlem olarak 37.82722 N ve boylam olarak 26.8425 E olarak ölçüldü. Bu sarsıntı, özellikle deniz altında meydana gelmesi sebebiyle çevre bölgelerde ve adalarda endişe yarattı.

AFAD'dan Açıklama ve Önlemler

AFAD, depremle ilgili olarak vatandaşlara panik yapmamaları, ancak her türlü acil duruma karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini hatırlattı. Kurum, deprem sonrası herhangi bir tsunaminin beklendiğine dair bir uyarıda bulunmadı, fakat deniz kenarında bulunan vatandaşların dikkatli olmalarını önerdi. AFAD ve yerel yönetimler, olası artçı sarsıntılara karşı izleme çalışmalarını sürdürüyor ve gerekli tüm tedbirleri alıyor.