Erzurum’da yaşanan vahşi cinayet, kentte büyük bir şok ve üzüntü yarattı. 16 yaşındaki İ.A., annesiyle birlikte yaşadığı Erzincan'dan bir süre önce Erzurum'a geldi. Akşam saatlerinde arkadaşlarıyla dışarı çıkan İ.A., gece saat 23.00 sularında anneannesinin evine döndü. Ancak sabaha doğru, aynı evde bulunan dayısı Murat T. ile aralarında çıkan tartışma,kanlı bir şekilde sonlandı.

Tartışma ve Cinayet Anı

İddialara göre, sabah saatlerinde İ.A. ile dayısı Murat T. arasında başlayan tartışma kısa sürede şiddetlendi. Tartışmanın büyümesi üzerine İ.A., kendisine şiddet uygulayan dayısı Murat T.’ye bıçakla saldırdı. Boğazından ve göğsünden bıçak darbeleri alan Murat T., kanlar içinde yere yığıldı. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri ve polis, ağır yaralanan Murat T.’yi Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Murat T. kurtarılamadı.

16 Yaşındaki Genç Kız Dayısını Öldürdü

Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan İ.A., verdiği ifadesinde tartışma sırasında kendisini korumak amacıyla bıçak kullandığını söyledi. Mahkemeye çıkarılan İ.A., kasten öldürme suçundan tutuklanarak Erzurum Cezaevi'ne gönderildi. İ.A.'nın, bıçakla yaraladığı dayısını yerde sürüklediği de tespit edildi.

Burdur-Antalya Yolunda Araç Yangını: 3 Kişi Hastaneye Kaldırıldı Burdur-Antalya Yolunda Araç Yangını: 3 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

İ.A.'nın tutuklanmasının ardından hukuki süreç başladı. Savcılık, olayla ilgili detaylı bir soruşturma yürütüyor ve dava sürecinin adil bir şekilde ilerlemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aile, adaletin yerini bulmasını ve olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasını bekliyor. Mahkeme sürecinde, İ.A.'nın savunması ve olayın tüm detayları ortaya konulacak.