Diyarbakır-Elazığ Yolunda Korkunç Kaza: 3 Kişi Ölü, 2 Ağır Yaralı! Diyarbakır-Elazığ Yolunda Korkunç Kaza: 3 Kişi Ölü, 2 Ağır Yaralı!

Kars'ta Horasan ilçesi ile Sarıkamış ilçesi arasındaki kara yolunda meydana gelen zincirleme trafik kazasında, 2 otobüs ile bir kamyonun karıştığı korkunç bir olay yaşandı. İlk belirlemelere göre, 2 kişi hayatını kaybetti ve 8 kişi de yaralandı. Yetkililer, Karakurt mevkisindeki kaza sonrasında bölgeye sağlık, jandarma ve arama kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini açıkladı.

Kars Valisi Ziya Polat, yaptığı açıklamada, kazada 2 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 8 kişinin yaralandığını belirtti. Bu feci kaza, Erzurum'un Horasan ilçesi ile Kars'ın Sarıkamış ilçesi arasındaki kara yolunda meydana geldi.

Kazanın yaşandığı bölgede kar ve buzlanmanın etkili olduğu bildirildi. Hava koşullarının zorlu olduğu bu alanda meydana gelen kaza, yetkililerin hızla müdahalesini gerektirdi. Olay yerine sevk edilen ekipler, hayatını kaybedenlerin yakınlarına destek olurken, yaralılara acil müdahalede bulunuyor. Kazayla ilgili detaylı inceleme ve soruşturma sürüyor.