Kayseri'de, 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra meydana gelen trajik bir uçak kazası, ülke genelinde yas yarattı. SF-260D tipi eğitim uçağı, kalkıştan sonra yaşanan bir sorun nedeniyle ay çekirdeği tarlasına düştü. Kazada, 2 albayımız şehit oldu. Olayın ardından, kaza yerine hızla müdahale edildi ve enkazın kaldırılması için vinç ve kamyon sevk edildi. Enkaz, kazanın meydana geldiği yerden vinç yardımıyla kaldırılarak, kamyona yüklendi ve 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'na götürüldü. Peki, bu kaza nasıl gerçekleşti? Soruşturma sürecinde hangi detaylar inceleniyor? İşte, yaşanan bu üzücü olayın ayrıntıları ve devam eden soruşturma hakkında bilinmesi gerekenler.

2 Albay Şehit Oldu

Eğitim Uçağı Düştü

Mardin'de Eşini ve Oğlunu Öldürüp İntihar Eden Polis Memuru Kimdir Mardin'de Eşini ve Oğlunu Öldürüp İntihar Eden Polis Memuru Kimdir

Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan bir süre sonra düşen ve 2 albayın şehit olduğu SF-260D tipi eğitim uçağının incelenmesinin ardından bölgeye vinç ve kamyon sevk edildi. Ay çekirdeği tarlasına düşen uçağın enkazı vinç yardımıyla kaldırılarak, kamyona yüklendi. Uçağın enkazı 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına götürüldü. Yaşanan kazayla ilgili soruşturma sürüyor.