Severek okuduğunuz romanların ekranda hayat bulduğunu, senaristlerin ne gibi değişiklikler yaptığını ve oyuncuların bu karakterleri nasıl hayata geçirmeyi seçtiğini görmek her zaman heyecan vericidir. Günümüzde piyasada o kadar çok dizi var ki, en sevdiklerinizden bazılarının aslında roman uyarlaması olduğunu fark etmeyebilirsiniz bile. İşte Netflix'teki kitaplardan uyarlanan en iyi diziler.

Katlanabilir iPhone mu Geliyor? Apple’dan Yeni Patent! Katlanabilir iPhone mu Geliyor? Apple’dan Yeni Patent!

Bridgerton

Bridgerton dizisi Julia Quinn'in kitaplarına dayanıyor . İlk sezonunun The Duke and I kitabına dayandığı dizide Daphne Bridgerton'ın yedi kardeşiyle beraber gösterişli kostümler eşliğinde show dünyasındaki yaşadıklarını anlatıyor. İlk sezonunun ardından Netflix için büyük bir hit olan ve 2. Sezon çekimleri yapılan dizi bu kez konusunu aynı yazarın The Viscount Who Loved Me kitabından alıyor.

Konusunu Romanlardan Alan Netflix Dizileri

The Fall of the House of Usher

Edgar Allan Poe'nun 1839 tarihli aynı isimli kısa öyküsünden ve büyük yazarın diğer öykülerinden esinlenen The Fall of the House of Usher , yozlaşmış bir ilaç şirketi CEO'sunun çocuklarının acımasız ve alışılmışın dışında yaşanan ölümlerini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Tales of the City

Armistead Maupin'in çığır açan romanlarına dayanan Tales of the City , Laura Linney , Paul Gross, Olympia Dukakis ve Barbara Garrick'i 1990'ların başındaki orijinal mini dizideki ve sonraki devam filmlerindeki unutulmaz rollerini yeniden canlandırmak için yeniden bir araya getirmesini konu ediniyor.

Tiny Pretty Things

Sona Charaipotra ve Dhonielle Clayton'ın romanından uyarlanan Tiny Pretty Things, Chicago'daki bir bale okulunda yaşananlar etrafında dönüyor. Dizi genel olarak okulun öğrencilerine, eğitmenlerine, yöneticilerine ve hayırseverlerine odaklanıyor.

Blood and Bone

Gölge ve Kemik, Leigh Bardugo'nun yazdığı Grishaverse romanlarına dayanmaktadır. Gölge ve Kemik Üçlemesi ve Kargaların Altılısı omak üzere iki farklı kitap serisine dayanan eğlenceli bir fantastik seri olan Netflix dizisi, karanlık güçlere karşı savaşın gidişatını değiştirebilecek ışığı çağırma yeteneğini keşfeden haritacı Alina'yı konu alıyor.

The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House, Shirley Jackson'ın aynı isimdeki romanından tamamen kendine özgü bir şeye dönüşen listemizin diğer uyarlamasıdır. Hikaye, Hill House'daki paranormal deneyimleri günümüzde de peşini bırakmayan beş kardeşin ve ailenin malikaneden kaçtığı 1992 yılındaki olaylı geceyi ve devamında yaşananları konu alıyor.

Editör: Şahsüver ÇITIR