Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 2024/1 dönemi için kamu memuru alımına yönelik başvuruları kabul etmeye başladı. Başvuru süreci, 5 Şubat ile 19 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. İlgilenen adaylar, başvurularını online olarak e-devlet internet sitesi üzerinden Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım platformu aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. 

Bakanlıklara Silahlı ve Silahsız Koruma Güvenlik Personeli Alımı! Başvuru Ekranı Bakanlıklara Silahlı ve Silahsız Koruma Güvenlik Personeli Alımı! Başvuru Ekranı

Genel Başvuru Nitelikleri Belirlendi

Başvuru için genel şartlar arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen kriterlere uygun olma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, askerlikle ilişiği olmama ve 2022 yılı KPSS sınavında (B) grubu lisans, ön lisans veya ortaöğretim düzeyinde başarılı bir puan elde etme şartları bulunuyor. Ayrıca, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamış olma koşulu da aranıyor. 

Memur Alım Pozisyonları Neler Olacak?

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin 2024/1 dönemi için alım yapacağı pozisyonlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

8 Büro Personeli (Kadın/Erkek): İlgili pozisyona başvuruda bulunmak isteyen adayların, İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi gibi lisans programlarından mezun olmaları ve 2022 yılı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

13 Hemşire (Kadın/Erkek): Hemşirelik lisans programından mezun olma şartı aranırken, adayların 2022 yılı KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmaları ve 5 Şubat 1985 tarihi ve sonrasında doğmuş olmaları beklenmektedir.

1 Sağlık Teknikeri (Kadın/Erkek) - Ağız ve Diş Sağlığı: Adayların ilgili ön lisans programlarından mezun olmaları ve 2022 yılı KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

1 Sağlık Teknikeri (Kadın/Erkek) - Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri: Adayların ilgili ön lisans programlarından mezun olmaları ve 2022 yılı KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları beklenmektedir.

1 Destek Personeli (Şoför/Erkek): Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olma şartının yanı sıra, 2022 yılı KPSSP94 puan türünden geçerli puana sahip olma, 5 Şubat 1985 tarihi ve sonrasında doğmuş olma, askerliğini yapmış veya muaf olma, D sınıfı sürücü belgesine sahip olma, SRC-2 ve SRC-4 belgesine sahip olma ve en az 2 yıl tecrübeye sahip olma şartları aranmaktadır.

Başvuruların detayları ve sürecin tüm aşamaları, Kamu Üniversitesi tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Adaylar, belirtilen tarihler içerisinde başvurularını tamamlayarak ilgili pozisyonlara başvuruda bulunabilirler.

Editör: Haber Merkezi