27 Nisan'da İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçilen Müsavat Dervişoğlu, ilk mitingini memleketi Ordu'nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde Dervişoğlu, halkla bir araya gelerek önemli mesajlar verdi. Memleketinden, adalet, eşitlik, özgürlük ve kardeşlik için mücadeleye başladığını belirtti. Dervişoğlu, emekli, dul, yetim, atanamayan öğretmen, sabit gelirli, vize kuyruklarında gelecek arayan gençler ve daha birçok kesimin yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

“Türkiye’nin Büyük Problemlerini Örtemeyecekler”

Müsavat Dervişoğlu Fatsa

Dervişoğlu, güncel anayasa ve müfredat tartışmalarına değinerek, bu tartışmalarda ülkenin büyük sorunlarının üstünün örtülmesine figüran olmayacaklarını belirtti. “Bugün gündemde bulunan anayasa tartışmalarının ve milli eğitimdeki müfredat tartışmalarının bir tarafı olacağız, ancak Türkiye’nin büyük problemlerini unutturacak bir tartışma zemininde figüran olmayacağız,” dedi. Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim müfredatındaki izlerini sildirmeyeceklerini açıkça ifade etti.

“Dört Mevsimi Kara Kış Gibi Yaşayanların Yanındayız”

Müsavat Dervişoğlu Türkiye’nin Büyük Problemlerini Örtemezler

Dervişoğlu, ülkenin büyük ekonomik sorunlarını dile getirerek, insanların dört mevsimi kara kış gibi yaşadığı bir dönemde olduğunu söyledi. “Vatandaşlarım büyük dertlerle karşı karşıya iken, kimseye bu meydanlarda baharı yaşatmayacağım. Yapay tartışmalarla kamuoyunu meşgul etmeye çalışıp Türkiye’nin yıkıcı sorunlarını unutturmaya çalışanların oyununa düşmeyeceğim,” dedi.

Bahçeli, Mehmet Şimşek'e Destek Verdi: "Her Zaman Arkasındayız" Bahçeli, Mehmet Şimşek'e Destek Verdi: "Her Zaman Arkasındayız"

“Dünyaya Kafa Tutarım”

Fatsa'da büyüyen ve oradan öğrendiği direniş kültürüyle konuşmasına devam eden Dervişoğlu, vatandaşlara güvence verdi. Onların destekleriyle, dünyaya kafa tutacaklarını ve haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı başkaldıracaklarını ifade etti. “Siz benim yanımda ve arkamdaysanız, ben Müsavat Dervişoğlu, vallahi de billahi de dünyaya kafa tutarım. Asil ve soylu Fatsa’dan öğrendiğim direniş kültürü ile başkaldırırım,” diye ekledi.

Müsavat Dervişoğlu, ilk mitinginde anayasa ve müfredat tartışmalarının yanı sıra ülkenin ekonomik ve sosyal sorunlarına odaklandı. Anayasa ve eğitim müfredatındaki tartışmaların Türkiye'nin büyük problemlerini unutturmak için kullanılmasına karşı çıkarak, bu konuda kesin bir duruş sergileyeceklerini belirtti. Halkın yanında durarak ülkenin karşı karşıya olduğu sorunlara çözüm arayacaklarını vurguladı.