Tuzla'da Fabrika Yangını! Ölü Yaralı Var Mı? Yangın Neden Çıktı Tuzla'da Fabrika Yangını! Ölü Yaralı Var Mı? Yangın Neden Çıktı

Suriye'nin İdlib kentinde, öğrencileri okul gezisine götüren bir minibüsün trajik bir şekilde Asi Nehri'ne düşmesi sonucu büyük bir facia yaşandı. Darkuş köyü yakınlarında Uyanara mevkisinde meydana gelen bu kaza, öğle saatlerinde gerçekleşti. Minibüs, yaklaşık 200 metre yükseklikten kayalıklara çarptıktan sonra nehre düştü. İlk raporlara göre, aralarında çocukların da bulunduğu altı kişi hayatını kaybetti. Peki, bu trajedinin nedenleri neler olabilir? Kazada yaralananlar hastanelere nasıl ulaştırıldı? Sivil savunma ekipleri arama kurtarma çalışmalarını nasıl yürütüyor? İşte tüm detaylar.

6 Öğrenci Hayatını Kaybetti

Kaza, öğle saatlerinde İdlib’in batısında yer alan Darkuş köyü yakınlarında Uyanara mevkisinde meydana geldi. İçerisinde öğrencilerin olduğu minibüs Asi Nehri'ne düştü. İlk belirlemelere göre çoğunluğu çocuk 6 kişi yaşamını yitirdi. Minibüsün yaklaşık 200 metre yükseklikten kaza sonucu kayalıklara çarparak nehre düştüğü kaydedildi. Bölgede sivil savunma görevindekiler, olay yerinde arama kurtarma çalışmasına başlandığını, yaralıların hastanelere sevk edildiğini de paylaştı.