Öğrenciler için tatil süreci henüz sona ermişti ki yeni sürpriz bir tatil daha kapılarını çaldı. Önümüzdeki hafta birçok ilde okullar belli sürelerle tatil edilecek. Peki, hangi iller tatil olacak?

15 Günlük Ara Tatil Sonrası Yeni Bir Tatil!

Bilindiği üzere 15 günlük ara tatil bu Pazartesi sona ermişti. Nitekim önümüzdeki hafta Pazartesi pek çok ilde yine tatil süreci başlayacak. Muhtemelen veliler bu tatil haberine çok fazla sevinmeyeceklerdir. Lakin öğrenciler için bu tatil haberinin muazzam olduğunun farkındayız. 

Okulların Tekrar Tatil Olmasının Sebebi: Kar Yağışı!

Okulların tekrardan tatil olmasını sağlayan sebep kar yağışı. Meteoroloji uzmanları hafta sonu için bazı şehirlerde yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Özellikle doğu illerinde kendisini hissettirecek kar yağışı, Karadeniz bölgesindeki yüksek kesimlerde de bazı köyler ve ilçelere ulaşımı zora sokacak. Meteoroloji uzmanları, doğu bölgelerindeki bazı iller ile Karadeniz kesimindeki bazı illerde yoğun yağıştan ötürü okulların tatil olmasının kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar. 

BİLSEM 2024 Giriş Sınavı Tarihi ve Detayları Açıklandı! BİLSEM 2024 Giriş Sınavı Tarihi ve Detayları Açıklandı!

İstanbul İçin Durum Nasıl?

İstanbul için yakın zamanda bir kar yağışı beklenmiyor. Şubat ayının sonlarına doğru ne olur henüz bilinmiyor. Fakat önümüzdeki iki hafta içerisinde okulları tatil edecek kadar bir yağış söz konusu olmayacak.

Bu gelişmeler doğrultusunda, öğrencilerin ve velilerin planlarını gözden geçirmeleri ve güvenliği ön planda tutmaları önem arz etmektedir.

Editör: Haber Merkezi