Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda gerçekleşen çekişmeli maçın ardından, Fatih Karagümrük'ün teknik direktörü Tolunay Kafkas ve Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Her iki teknik adam da maçın detayları ve takımlarının performansları hakkında değerlendirmelerde bulunarak, gelecek planlarını paylaştı.

Okan Buruk;

Okan Buruk-4

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Bugün çok iyi başlamadık, ilk yarı çok iyi geçmedi. Olimpiyat Stadı’nda oynamak zordur. Ben futbolcu olarak oynadım. Hocalık yapmak da zordur. Sadece bizim için değil, dünyanın en iyi takımı Manchester City de finalde belki oynadığı en kötü oyunlardan birini oynadı. Oyuncuların adaptasyonu biraz daha zor oluyor. İlk yarıda rakip kaleye gittiğimiz pozisyonlar oldu. Rakibimize de şans verdik. Markao’ya yüksek top oldu, oyunun genelinde savunma anlamında iyi işler yapamadık. İyi oynamış gibi gözüksek de iyi oynamadık. Bundan önceki haftaların daha gerisinde kaldık. İkinci yarı daha üretkendik. İyi de bir takıma karşı oynadı. Karagümrük takımının hakkını da vermem gerekiyor. Kaliteli işler de yaptılar. Güzel maç oldu. Kazanarak bitirdik. Berkan’ın girdikten sonra maçı kazandıran golü atmasıyla Berkan açısından da ayrıca sevindik. Barış hücum anlamında iyi işler yaptı. Taraftarımıza teşekkür diyorum. Bize güzel ortam yaptılar. Şimdi hedef Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe maçı da kazanıp, yolumuza devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı..

Tolunay Kafkas;

Tolunay Kafkas

Konyaspor Galatasaray Maçı Şifresiz Selçuk Sports ve Taraftarium24 Canlı İzlemek İsteyenler Ne Yapmalı? Konyaspor Galatasaray Maçı Şifresiz Selçuk Sports ve Taraftarium24 Canlı İzlemek İsteyenler Ne Yapmalı?

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, rakiplerine karşı iyi bir oyun sergilediklerini belirterek, "İstediğimiz oyunu oynadık, planımız tuttu. Bence Galatasaray’a karşı ancak bu kadar iyi oynanırdı. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Saha içerinde bütün opsiyonları kullandık. Maalesef kötü goller yedik. Sezon başından beri bunu bir türlü atlatamadık. Çok rahat puan alacağımız maçtı. Galatasaray’ı tebrik ediyorum. Son 2 hafta çok kritik. Hiç kimsenin hakem hatasına ne bir tahammülü ne de sabrı kalmadı. Buradan federasyon başkanı ve bütün yetkililere çağrı yapıyorum, lütfen bu maçlarda ellerinden gelen iyi hakemleri versinler. Düşen takımlar için maddi, manevi bedelleri ağır oluyor. Önümüzdeki hafta oynayacak maçların hepsi kritik hale geldi. Kim hak ediyorsa o kazansın. Yan faktörlere kimsenin tahammülü kalmadı" diye konuştu.

Kafkas, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda 4 büyük takımla oynadıkları maçlarda deplasman takımı taraftarlarına tribünlerin yüzde 30'unun açıklamasıyla ilgili de, "Buradan bir hasılat geliri elde ediliyor. Onunla da oyuncuların ödemeleri yapılıyor. Türkiye'deki düzen çok farklı. Biraz önceki basın toplantısında kaç kişi vardı, şimdi kaç kişi var? Oyunla ilgili bir şey konuşamıyoruz. Kimsenin Karagümrük'ün ne yaptığı, ne oynama çalıştığıyla ilgili bir derdi yok. Ben olsam tribünün hepsini açarım" diye konuştu.