Sarıyer de bulunan Santa Maria kilisesinde pazar günü aini gerçekleştirilirken kar maskesi takan bir saldırgan kiliseye girdi ve elindeki silah ile ibadetlerini yapanlara ateş açarak bir kişinin ölümüne sebep oldu.Santa Maria Kilisesi'nde vefat eden Tuncer Murat Cihan, yaşamı ve kişiliğiyle merak konusu oldu. Tuncer Murat Cihan'ın hayatı hakkında merak edilenler haberimizde. Tuncer Murat Cihan kimdir.

Çanakkale 4.9 Depremi Yıkılan Yer Var mı? Kim Öldü? 2024 Çanakkale 4.9 Depremi Yıkılan Yer Var mı? Kim Öldü? 2024

Kimdir Tuncer Murat Cihan?

52 yaşındaki Tuncer Murat Cihan, kilisede yaşamını yitirdiğinde merak konusu haline geldi. Emekli bir birey olan Cihan, yaşamı boyunca sakin bir hayat sürdürdü. Ancak son dönemde kilise ziyaretleriyle adından söz ettirmeye başladı.

Tuncer Murat Cihan'ın hayatı, kilise ziyaretleriyle renklenmeye başladı. Son iki aydır düzenli olarak Santa Maria Kilisesi'ni ziyaret eden Cihan, dini inancını önemseyen bir kişiydi. Ancak bu ziyaretler, üzücü bir olayın habercisi oldu.

Iç Mekan

Cihan'ın yeğeni Çağın Cihan, amcasının kilisede sadece ziyaret amacıyla bulunduğunu ve saldırıya uğramasının tamamen tesadüfi bir olay olduğunu açıkladı. Cihan, emekli bir birey olarak, kilisede bulunurken masum bir kurban haline geldi.

Tuncer Murat Cihan, kilise cemaati içerisinde sevilen ve sayılan bir kişi olarak biliniyordu. Kiliseye düzenli olarak katılan Cihan, cemaatin içinde önemli bir üye olarak kabul ediliyordu. Onun kaybı, kilise cemaati için büyük bir üzüntü kaynağı oldu.

Tuncer Murat Cihan'ın kilisede yaşamını yitirmesi, ailesi ve kilise cemaati arasında derin bir üzüntü yarattı. Ancak Cihan, anıları ve kilisedeki sevgiyle daima hatırlanacak ve özlemle anılacaktır. O, masumiyeti ve inancıyla anılmaya devam edecek bir isim olarak hafızalarda yaşayacaktır.

Editör: Şahsüver ÇITIR