Son dakika gelişmesi olarak aktarılan bilgilere göre, Türkiye'nin Çorum iline bağlı Ağcakoyun, Mecitözü merkezinde yerel saat ile 00:34'te 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yapılan ilk açıklamalarda, depremin yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

Depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar büyük bir panik ve endişe yaşadı. Deprem, çevre ilçelerde de hissedilirken, ilk belirlemelere göre can veya mal kaybının olup olmadığına dair henüz net bir bilgiye ulaşılamadı. Yetkililer, vatandaşları sakin olmaya ve herhangi bir acil durumda AFAD'ın ve yerel yetkililerin talimatlarına uymaları konusunda uyarıyor.

İstanbul Sultanbeyli'de Feci Kaza: 2 Ölü, 4 Yaralı! İstanbul Sultanbeyli'de Feci Kaza: 2 Ölü, 4 Yaralı!

son dakika

Bölgeden gelen ilk haberlere göre, vatandaşlar depremi güçlü bir şekilde hissetti ve birçok kişi evlerini ve binaları tedbir amaçlı boşalttı. Yetkililer, bölgedeki tüm acil durum ekiplerinin alarma geçirildiğini ve olası bir artçı sarsıntıya karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirtiyor.

Deprem sonrasında, Çorum Valiliği ve belediye ekipleri, olası hasar tespiti ve yardım çalışmaları için hemen harekete geçti. Ayrıca, bölgeye AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bölgedeki elektrik ve doğal gaz hatlarında herhangi bir sorun olup olmadığının kontrol edildiği ifade edildi.

Sosyal medya üzerinden de birçok vatandaş deprem anını ve sonrasındaki durumu paylaşırken, yetkililer vatandaşlardan gereksiz yere panik yaratmamalarını ve sadece resmi açıklamalara güvenmelerini istedi. Depremin ardından bölgedeki okullar ve bazı kamu kurumları, güvenlik önlemleri kapsamında geçici olarak tatil edildi.

Deprem bölgesindeki son durum ve gelişmeler, yetkililer tarafından yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, herhangi bir acil durum için AFAD'ın 112 Acil Çağrı Merkezi'ne başvurabilirler.