"Tai Chi Zero" (Tai Chi Zero), Stephen Fung'un yönettiği, 2012 yapımı bir Çin 3D dövüş sanatları filmidir. Film, Chen ailesinin tai chi tarzının, nesiller boyunca Chenjiagou'da saklandığı bir hikayeyi anlatır ve bu tarzın ilk yabancı öğrencisi olan Yang Luchan'a nasıl öğretildiğini hayalî bir yeniden anlatım sunar. Bu film, yapımcılığını Stephen Fung ve Daniel Wu'nun yeni yapım şirketi Diversion Pictures'ın üstlendiği ilk yapımdır ve aynı zamanda başrolde yer alan Jayden Yuan'ın ilk oyunculuk deneyimine işaret eder. Film, Tai Chi Hero adlı devamıyla birlikte çekilmiştir.

Tai Chi Zero 1

Çandarlı Halil Paşa Neden Asıldı? Halil Paşa ne Yaptı? Çandarlı Halil Paşa Neden Asıldı? Halil Paşa ne Yaptı?

"Tai Chi Zero" filminin oyuncu kadrosu şu şekildedir:

  • Yang Lu Chan rolünde Jayden Yuan
  • Chen Yu Niang rolünde Angela Yeung Wing (Angelababy)
  • Fang Zi Jing rolünde Eddie Peng
  • Chen Chang Xing rolünde Tony Leung Ka Fai

Tai Chi Zero  (Tai Chi Zero) Filmin Konusu Nedir? Merak Edilenler

Tai Chi ZeroFilm, Dali şehrinde, Çin'in Yunnan eyaletinde çekilmiştir. Dali, tarihi binalarıyla tanınan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmiş bir şehirdir. Filmdeki pek çok sahne, şehrin eski bölümünde ve Erhai Gölü çevresinde çekilmiştir.

Yang Lu Chan karakteri, Chen tarzı kung fu'yu öğrenmek için Chen Köyü'ne giden ve sonunda İlahi Hakikat Tarikatı'na katılan bir karakterdir. Chen Yu Niang, Chen Chang Xing'in kızıdır ve Chen tarzı kung fu'yu ustalıkla icra eder. Fang Zi Jing ise Chen Köyü'nden bir köylüdür ve başlangıçta köyünü modernleştirmeye çalışırken sonunda köye zarar vermeye yemin eden bir düşman haline gelir. Chen Chang Xing ise Chen tarzı kung fu'nun büyük ustasıdır ve Chen Yu Niang'ın babasıdır.

Editör: Haber Merkezi