Türk Devletleri için bir neobank olma hedefiyle 2022 yılında kurulan Turan, finans sektöründeki iddiasını güçlendirmeye devam ediyor. Bugün yapılan açıklamaya göre, girişim 35 milyon TL değerindeki devam yatırım turunu tamamladı. Bu turda, liderliği United Payment üstlendi ve mevcut yatırımcılardan APY Ventures da katılım sağladı.

Stratejik İş Birlikleri Açısından Önemli Adım Atıldı

Turan'ın Kurucusu Özgür Bayraktar, yapılan devam yatırımının, stratejik iş birliklerinin derinleşmesi açısından önemli bir basamak olduğunu belirtti. Özgür Bayraktar, Orta Asya'nın en büyük finans uygulaması olma misyonlarında United Payment'a duydukları güveni vurgulayarak, birlikte çıktıkları bu yolculukta United Payment'ın sağladığı finansal altyapının önemine değindi. 

Simurg İsminin Anlamı Nedir? Simurg İsminin Anlamı Nedir?

Yatırımın Toplamı 75 Milyon TL'yi Aştı

Mayıs 2022'de kurulan Turan, bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarını 75 milyon TL'ye çıkardı. Bu başarıda, daha önceki yatırım turuna ek olarak, United Payment liderliğinde gerçekleşen 35 milyon TL'lik yeni yatırımın etkisi büyük oldu.

Turan’ın Para Transferindeki Gücü

Turan, Türk Devletleri arasında para transferine odaklanarak başladığı hizmetine Azerbaycan ile başlamıştı. Şu an itibariyle Azerbaycan'ın yanı sıra Kazakistan, KKTC, Kırgızistan ve Özbekistan’a da para transferi hizmeti sunuyor. 300 binden fazla müşteriye ulaşan Turan, Azerbaycan ve Özbekistan'da ofis açarak bölgesel bir etki yaratmayı hedefliyor.

United Payment CEO’su İlker Sözdinler: "Gurur Duyuyoruz"

United Payment CEO’su İlker Sözdinler, Turan'ın kısa süre içinde elde ettiği başarıyı vurgulayarak, müşteri sayısının 300 binin üzerine çıkması, işlem hacminin 500 milyonu aşması ve 70 binden fazla kart kullanıcısıyla elde ettikleri bu başarıdan gurur duyduklarını ifade etti. Sözdinler, sadece 14 ay gibi kısa bir sürede Turan'ın elde ettiği bu başarının, United Payment'ın destek stratejisinin bir yansıması olduğunu belirtti.

Turan'ın Orta Asya'nın en büyük finans uygulaması olma hedefi, şirketin başarı grafiğinin yanı sıra genişleyen coğrafi kapsamıyla da destekleniyor. Özgün finansal çözümler sunan Turan, yeni yatırımın da etkisiyle gelecekteki büyüme hedeflerine odaklanmaya devam edecek.

Bu devam yatırımı, Türk Devletleri arasındaki finansal işlemleri kolaylaştırmaya yönelik yenilikçi çözümler sunan Turan için önemli bir dönemeç olarak kayda geçti.

Editör: Haber Merkezi