Yiğit Akü gelir oranları yükseltmek ve daha fazla yatırımcıya ulaşmak amacı ile halka arz olmaya hazırlanıyor. Yapacağı arz satışında 3 farklı ortak sermayesi düşünülecek. Halka arz edilecek olan hisse payı ise 50.500.000 lot olarak belirlendi. Belirlenen bu oran ortak satışlarına göre ayrılarak her ortak payı farklı tutarlara göre ayrıldı. Yiğit Akü belirlenen hisse fiyatının yanı sora hisse satışlarına YİĞİT kodu ile T1 ve T2 şeklinde satışa sunacak. Firma 29-30 ve 31 mayıs tarihlerinde arasında yapacağı halka arz için belli oranlarda lot dağılımı yapıldı. Yiğit Akü öncellikle talep toplama işlemi yapacak. Talep toplama tarihlerinde sonra ise BIST’le işlem görmeye başlamış olacak.

Yiğit Akü Talep Toplama Tarihleri Ne Zaman?

Yiğit Akü Halka Arz Detayları

Yiğit Akü tarafından başlatılan halka arz sürecinin ilk yarısı belli oldu. 29 ile 31 mayıs tarihleri arasında başlatacak olan talep toplama tarihlerinde belirlenen miktara bağlı olarak satışa sunulma yapılacak. Yiğit Akü hisse için tam olarak bir fiyat belirleme yapmadı. Yiğit Akü hisse dağıtımı için 75.000 lot olarak belirleme yaptı. Belirlenen bu orana bağlı olarak olsa dağılım oranları da belli oldu. Yiğit Akü yaptığı bu halka arz ile gelir miktarını bir hayli artıracağa benziyor. Halka arz geliri için tam olarak bir tahminde söz konusu değildir. Yiğit Akü geliri pek çok farklı çalışmada kullanacak.

Türkiye'nin Kredi Notunda Tarihi Artış: B3'ten B1'e! Türkiye'nin Kredi Notunda Tarihi Artış: B3'ten B1'e!

Yiğit Akü Halka Arz Gelirini Ne İçin Kullanacak?

Yiğit Akü 3 gün sürecek halka arz süreçlerini belirledi. Bu süreç boyunca sahip olacağı gelirin ile pek çok yeniliğe sahip olacak. Gelirin %20’lik kısmı için üretim tesisi ve yeni ürünlerin yatırımlarında kullanılacak. Bu sayede firmanın genişlemesi sağlanacak. Gelirin %40’lık oranı ise Lityum batarya fabrikasının kurulumu için harcanacak. Ayrıca %30’luk kısım ise işletmeye ait sermaye olarak kullanılacak. Son olarak kalan %10’luk kısım ise firmanın sahip olduğu finansal borçların ödenmesi için kullanılacak. Halka arz olan tüm diğer firmalar gibi Yiğit Akü içinde belli bir satış limiti yoktur. Ayrıca  katılım endeksine uygun olmayan borsalarda işlem görmeye başlayabilecek.

Editör: Şahsüver ÇITIR