Güney Afrika'nın Limpopo eyaletinde yaşanan ve bir yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucunda meydana gelen korkunç trafik kazası, ulusal ve uluslararası basında geniş yer buldu. Güney Afrika Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Botsvana'dan Moria'ya seyahat eden otobüs, köprüden uçuruma düşerek alev aldı. Bu felaket sonucunda otobüste bulunan 46 kişiden 45'inin hayatını kaybettiği, 8 yaşında bir çocuğun ise kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğu belirtildi.

45 Kişi Hayatını Kaybetti

Güney Afrika Ulaştırma Bakanlığı, bir yolcu otobüsünün şarampole yuvarlanması sonucu araçtaki 46 kişiden 45’inin hayatını kaybettiğini, 8 yaşında bir çocuğun kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğunu açıkladı.
Güney Afrika’da yolcu otobüsü şarampole yuvarlandı. Otobüsün, komşu ülke Botsvana'dan Güney Afrika’nın Limpopo eyaletindeki Moria'ya gittiği sırada köprüden uçuruma düştüğü ifade edildi.
Güney Afrika Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, otobüste bulunan 46 kişiden 45’inin hayatını kaybettiğini belirtilerek, 8 yaşında bir çocuğun kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğunu aktarıldı.
Açıklamada, "Sürücünün kontrolü kaybederek köprüdeki bariyerlere çarpması sonucu otobüsün köprüden geçerek uçuruma düştüğü ve burada alev aldığı iddia ediliyor" denildi.

Kazanın yaşandığı köprü, Limpopo eyaletindeki Mmamatlakala bölgesinde yer almakta ve iki yamacı birbirine bağlamakta. Olaya ilişkin ilk incelemeler, sürücünün henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü kontrolü kaybettiği ve sonrasında köprüdeki bariyerlere çarparak uçuruma düşürdüğü otobüsün alev almasına yol açtığı yönünde. Ulaştırma Bakanı Sindisiwe Chikunga, kazanın meydana geldiği yerde incelemelerde bulunarak, olaya ilişkin kapsamlı bir soruşturma başlatılacağını açıkladı.

İnegöl'de Zincirleme Zaza: 4 Yaralı İnegöl'de Zincirleme Zaza: 4 Yaralı

Ulaştırma Bakanı Sindisiwe Chikunga, kaza bölgesini ziyaret ederek, kapsamlı bir soruşturma yapılacağı sözünü verdi.
Otobüsün kaza yaptığı köprünün Limpopo eyaletindeki Mmamatlakala yakınlarında iki yamacı birbirine bağladığı ifade edildi.