2020'de Epic Games, teknoloji devleri Apple ve Google'a karşı büyük bir savaş başlattı ve bunun sonucu en çok da mobil Fortnite oyuncularını etkiledi. O yıl Epic Games, Fortnite'ın mobil sürümlerine Apple ve Google'ın potansiyel olarak para kaybetmesine neden olan bir doğrudan ödeme seçeneği ekledi. Sonuç? Apple ve Google, oyunu uygulama mağazalarında engelleyerek misilleme yaptı ve Epic Games de davalarla karşılık verdi. Bu, artık Fortnite'ı iki büyük uygulama mağazasından bir daha indiremeyeceğimiz bir dönem başlattı. Ancak bu engelleri aşmak için akıllı yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Android'de Fortnite Nasıl Oynanır?

Fortnite Google Play Store'a gelmeden önce Epic Games, oyunu cihazınıza apk olarak yüklemenizi gerektiriyordu. Artık Google onu uygulama mağazasından kaldırdığına maziye dönme zamanı geldi. Kullandığınız telefon veya tablet ne olursa olsun, bir Android kullanıcısı olarak Fortnite'ı yüklemek zor değil. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda açıkladık:

Android Ve Ios'ta Fortnite Nasıl Oynanır

Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır? İsim Gizleme Yöntemleri! 2024 Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır? İsim Gizleme Yöntemleri! 2024

Fortnite'ın Android yükleme sayfasına gidin . Android olmayan cihazlarda bu sayfada telefonunuzla tarayabileceğiniz bir QR kodu gösterilir. Android cihazlarda bu sayfada Epic Games uygulaması için bir indirme bağlantısı bulunur. Bu indirme bağlantısını seçin.

Bu tür bir dosya cihazınıza zarar verebilir yazan bir güvenlik istemi ve .apk dosyasını hâlâ saklamak istiyor musunuz? diye bir yazı görünecek. İstemi kapatmak için Tamam'a dokunun ve ardından .apk dosyasını açın.

Tarayıcınız bir mesaj görüntüleyecektir: Güvenliğiniz için telefonunuzun bu kaynaktan bilinmeyen uygulamalar yüklemesine izin verilmiyor . Bunun için Ayarlar seçeneğini seçin .

Bilinmeyen uygulamaları yükle sayfasında Bu kaynaktan izin ver seçeneğini değiştirin . Ardından tarayıcıya geri dönün ve Yükle seçeneğine basın. Kurulum tamamlandıktan sonra ortaya çıkan açılır pencerede Aç seçeneğine tıklayın.

Epic Games uygulamasında Fortnite küçük resmine ve ardından Yükle'ye dokunun .

Üçüncü adımdakine benzer bir açılır pencere görüntülenecektir. Epic Games uygulamasına uygulamaları yükleme izni vermek için Ayarlar'a dokunun . Bu ayarı değiştirdikten sonra Epic Games uygulamasına dönün ve Yükle'ye dokunun .

Kurulum tamamlandığında Aç'a dokunun .

İzinleri onaylamanız ve uygulamanın daha eski bir Android sürümü için oluşturulduğu konusunda sizi uyaran bir komut istemine dokunmanız gerekebilir. Daha sonra Epic hesabınızda oturum açabilir (veya yeni bir hesap oluşturabilir) ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Son olarak da güvenliğiniz için telefonunuzun ayarlarına geri dönün ve hem tarayıcınızın hem de Epic Games uygulamasının bilinmeyen uygulamaları yükleme özelliğini iptal edin.

iOS'ta Fortnite Nasıl Oynanır?

Apple'ın Fortnite'ı kaldırması, Google'ın benzer eyleminden daha ciddi sonuçlara yol açıyor çünkü oyunu doğrudan yükleyemiyorsunuz. Telefonunuzda zaten Fortnite yüklüyse oynamaya devam edebilirsiniz ancak yeni sezon güncellemelerine erişemezsiniz. Oyunu daha önce yüklediyseniz ancak herhangi bir nedenden dolayı sildiyseniz oyunu geri alabilirsiniz. Oyunu kontrol etmek için App Store > Satın Alınanlar > Satın Aldıklarım'a gidin .

Oyun IOS cihazınızda yoksa Hem Nvidia'nın Geforce Now hem de Xbox Cloud Gaming, ilgili kitaplıklarınızdaki oyunları bir web tarayıcısı aracılığıyla seçtiğiniz cihaza aktarmanıza olanak tanır . Bu basit ve umduğunuz çözüm olmayabilir ancak dikkate alınmaya değer bir alternatiftir.

Editör: Şahsüver ÇITIR