Yenilikçi eylemleri ve damga vuran başarılarıyla tanınan ABD'li ünlü iş adamı Elon Musk, Twitter'ı satın almasının üzerine milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesinin adını “x” olarak değiştirdi. Twitter kullanıcıları, twitter.com şeklindeki URL üzerinden erişim sağlamaya çalıştıklarında x.com adlı url'ye otomatik olarak yönlendirilecek.

Natascha Kampusch Olayı Nedir? Gerçek Mi? Natascha Kampusch Olayı Nedir? Gerçek Mi?

Twitter X.Com Oldu!

Elon Musk Engeleme 1

Haberin kullanıcılara sunulduğu ilk kaynak platform ise Webtekno olarak karşımıza çıkıyor. Webtekno isimli platform üzerinde paylaşılan habere göre, dünyanın popülaritesi en yüksek olan sosyal medya platformlarından Twitter için devrim niteliğinde bir değişiklik gerçekleşti ve twitter.com adresi kullanıcılar için artık tarih olurken yerini x.com adresi aldı.

Yapılan değişikliğe ilişkin Elon Musk'ın yaptığı ilk açıklama ise bir sosyal medya paylaşımı ile oldu. Ancak buradaki önemli detay şu ki, her ne kadar sosyal medya platformunun ismi “x” olarak güncellenmiş olsa da siteye erişim hâlâ twitter.com adresi üzerinden yapılıyor; bilinen Twitter adresine erişim sağlayan kullanıcılar, otomatik şekilde x.com adresine yönlendiriliyor.

Değişiklik olmasına karşın hâlâ aynı adresten erişim sağlanmasının nedeni, yetkili kişilerce şu şekilde ifade edildi:

"URL değişikliği yaptığımızı kullanıcılarımıza bildiriyoruz ancak kullanıcıların gizlilik ve veri koruma ayarları aynı şekilde kalıyor."

Oldukça Sancılı Bir Süreçte Twitter'ı Satın Alan Elon Musk'ın Twitter ile Hikâyesi…

Elon Musk, SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi olan ünlü ve başarılı bir iş adamı... Geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise oldukça sancılı diye tabir ettiği bir süreci tamamladıktan sonra Twitter'ı satın aldı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak sayısız kullanıcıya sahip Twitter'ı, 44 milyar dolara satın aldığı, konuya ilişkin dikkat çekici bilgiler arasında yer alıyor.   

Elon Musk, Twitter'ı satın alma süreci ve öncesine dair yaşadıklarını BBC haber kanalına anlattı. BBC ile gerçekleştirdiği röportaj yayınında bahsettiği üzere Elon Musk'ın twitter.com adresini devralma süreci çok sancılı geçti. Bu süreçte şirkette oldukça etkili ve büyük iniş-çıkışlar yaşadığını ifade eden ünlü iş insanı Musk, BBC kanalı aracılığıyla Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri James Clayton'a süreçle ilgili hislerini anlatan şeffaf ifadelerde bulundu. Röportaj, yapıldığı aynı gün onaylanması ile kayıtlara geçerken bu samimi sohbet esnasında Musk'ın dikkat çeken ifadelerinden biri de; doğru bir alıcı bulunması halinde sosyal medya devi olarak adlandırdığı Twitter'ı satabileceği, söylemi idi.

Editör: Şahsüver ÇITIR