Trendyol Banka Reddi (Hata Veriyor) 2024 Trendyol Banka Reddi (Hata Veriyor) 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kayseri'de 7 yaşındaki Suriye uyruklu bir çocuğun tacize uğradığı iddiasına ilişkin resmi bir açıklama yayımladı. Bakanlık, mağdur çocuğun, kardeşlerinin ve annenin emniyetteki işlemlerin ardından devlet korumasına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bazı basın yayın organlarında 'Kayseri'de 7 yaşındaki Suriye uyruklu çocuğa taciz iddiası' şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Olayın emniyet birimlerine intikal ettiği anda İl Müdürlüğü ekiplerimiz ivedilikle harekete geçmiştir. Mağdur çocuk, kardeşleri ve anne emniyetteki işlemlerin ardından devlet korumasına alınmıştır."

Bakanlık, olayın ardından mağdur çocuk ve ailesi için psikososyal destek sürecinin başlatıldığını vurguladı. Açıklamada, "Uzman ekiplerimiz tarafından çocuğa ve ailesine yönelik psikososyal destek süreci başlatılmıştır. Bakanlık olarak dava sürecine müdahil olarak suçlunun en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız" denildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, mağdur çocuk ve ailesinin yanında olduğunu ve hukuki sürecin yakın takipçisi olacağını belirtti. Bakanlık yetkilileri, toplumun en hassas kesimlerinden biri olan çocukların korunması için gereken her türlü adımın atılacağını vurguladı.

Editör: Şahsüver ÇITIR