İstanbul Küçükçekmece'de, güvercin besleyen bir vatandaş, maskeli iki saldırganın motosikletle düzenlediği silahlı saldırıda ağır yaralandı. Polis, kaçan saldırganların peşine düştü.

Olay, Cumhuriyet Mahallesi Kule Caddesi'nde boş bir arazide meydana geldi. Saat 18.30 sıralarında, kimliği belirsiz ve yüzleri maskeli iki şahıs, siyah bir otomobille hedef belirledikleri alana geldi. Araçtan inen saldırganlar, arazide güvercin besleyen İsmail G. isimli şahsa yaklaşarak birden fazla kez ateş açtı. Saldırı sonucu ağır yaralanan İsmail G., olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hızla hastaneye kaldırıldı.

Hamile Kadın 10 Günlük Yaşam Mücadelesini Kaybetti Hamile Kadın 10 Günlük Yaşam Mücadelesini Kaybetti

Görgü tanıklarının ifadesine göre, saldırganlar olaydan sonra aynı araçla hızla olay yerinden uzaklaştı. Bölgeye gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri alırken, olay yeri inceleme ekipleri de delil toplama çalışmalarına başladı. Bulunan mermi kovanları ve diğer deliller, saldırının detaylarını aydınlatmada kritik öneme sahip olacak.Polis, saldırganların kimliğini ve saldırının arkasındaki motivasyonu belirlemek için geniş çaplı bir soruşturma başlattı. 

Editör: Genel Haber