Güney Koreli teknoloji devinin planladığı Galaxy Unpacked etkinliği, iddialara göre 17 Ocak 2024'te San Jose'de gerçekleşecek. Bu etkinlikte Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modelleri sahne alacak.

Tanıtım ve Ön Sipariş Tarihleri

 Galaxy S24 serisinin tanıtımı, Apple'ın kalesi olarak bilinen San Jose'de gerçekleştirilecek ve 17 Ocak 2024 tarihinde düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliğiyle yapılacak. Tanıtımın hemen ardından, 18 Ocak'ta ön siparişlerin başlayacağı belirtiliyor. Ön siparişle alınan cihazlar, 26-30 Ocak tarihleri arasında dağıtılacak ve genel satışlar 30 Ocak'ta başlayacak.

Fiyatlandırma Stratejisi ve İddialar

Henüz net bir bilgi olmamakla birlikte, Samsung'un Galaxy S24 serisinde fiyatlarını Galaxy S23 serisiyle aynı seviyede tutabileceği söyleniyor. Bu durumda Galaxy S24'nin fiyatları 900 dolardan başlayacakken, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modelleri sırasıyla 1000 dolar ve 1200 dolardan satışa sunulacak. Ancak bu bilgiler sadece söylenti niteliğinde.

Roblox Oyunu Güvenli Mi? Ebeveynler Nelere Dikkat Etmeli? Roblox Oyunu Güvenli Mi? Ebeveynler Nelere Dikkat Etmeli?

Yapay Zeka ve Galaxy AI

 Galaxy S24 serisi, Samsung'un ilk yapay zeka destekli telefonları olacak. Firmanın geliştirdiği yapay zeka, telefonlara Bixby'in yanı sıra Galaxy AI adıyla da gelecek. Yeni özellik, aramalar sırasında gerçek zamanlı çeviri yapabilme yeteneği sunacak. Samsung, bu hamlesiyle telefonlarını yenilikçi bir platforma taşımayı hedefliyor.Samsung Galaxy S24'ün Tanıtım Tarihi Ne Zaman (2)

Etkinlik Yerinin Seçimi ve Stratejik Nedenler

 Samsung, etkinlik için San Jose'yi seçerken, Apple'ın merkezine yakınlığını göz önünde bulundurdu. San Jose, Apple'ın merkezine sadece 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Samsung'un bu erken tanıtım stratejisinin nedeni olarak, yılın ilk çeyreğinde satışları artırmayı hedeflediği düşünülüyor. Bu stratejiyle Samsung, yüksek satış rakamlarını hedefleyerek rekabet avantajı elde etmeyi amaçlıyor.

Editör: Haber Merkezi